Karty tarota – dla odważnych

Nasza przeszłość to coś, za czym możemy tęsknić, lub czego możemy żałować. Jednak przyszłość – to coś, na co możemy tylko oczekiwać, biernie lub z niecierpliwością, starając się wpłynąć na bieg zdarzeń. Tylko najodważniejszy jednak ma odwagę poznać swoją przyszłość, wróżąc ją sobie z tarotowych kart u doświadczonych wróżek…

Czy to działa?

Okazuje się, że specjalnie opracowane pod względem symboliki karty tarota mają w sobie moc odkrywania naszej przyszłości. Można się sprzeczać na temat ich działania, czy też prawdziwości tych wróżb – jak we wszystkim, co wymaga wiary, znajdą się osoby gorliwie zarzekające się, że karty pokazały im dokładnie, co ich czeka w przyszłości, oraz osoby, które zwyczajnie w to nie wierzą i nie korzystają z ich mocy.

Jak stawiać tarota?

Stawianie tarota jest w gruncie rzeczy dość proste – polega na rozłożeniu kart w odpowiedniej kolejności na stole. Karty podzielone są na dwie zasadnicze grupy: Małe i Wielkie Arkana. Małe Arkana podzielone są dodatkowo na kilka kategorii, a każda z kart przedstawia nieco inną postać lub przedmiot. Karty tarota nie są więc trudne w ułożeniu, ale w interpretacji – mogą mieć różne znaczenie, w zależności od tego, w czyim towarzystwie leżą, i w jakiej kolejności zostały odsłonięte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *