Jak zrobić mandalę?

Mandale jako jedna z technik medytacyjnych są znane już od wieków. Jej tradycja ma swoje źródła na Dalekim Wschodzie, gdzie buddyjscy mnisi od dawien dawna tworzą właśnie rysunki łączące okrąg z kwadratem – a tym jest właśnie mandala. Doskonale nadaje się także, jako sposób na relaks oraz ćwiczenie koncentracyjne. Coraz częściej sięga się po nie także na przykład w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jak zrobić mandalę?

W sklepach odnaleźć można wiele gotowych już rysunków, które nawiązują do mandali właśnie. Są to czarno-białe wydruki, które należy po prostu pomalować. Warto jednak pokusić się o stworzenie własnej, autorskiej mandali. Wymaga to wiele pracy i wysiłku, ale przynosi ze sobą także niezwykle wiele korzyści. A sam efekt końcowy może okazać się naprawdę ciekawy!

Aby stworzyć mandalę i faktycznie ukończyć swoją pracę należy podejść do zadania skupionym oraz zrelaksowanym. W taki bowiem sposób tworzy się bowiem właśnie mandale – bez pośpiechu, w spokoju.

Materiałem, który wykorzystamy w swojej pracy może być praktycznie wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Mogą to być zarówno zwykłe kredki lub farby, a mogą być także choćby skrawki materiałów. Mnisi buddyjscy tworzą również mandale na przykład z piasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *