Symbolika i znaczenie liczb – czym jest numerologia?

Numerologia, jak sama nazwa wskazuje to dziedzina polegająca na interpretacji znaczenia symboli oraz liczb. Jest to bardzo stara sztuka, głosząca, że cały wszechświat oraz wszystko co otacza człowieka jest zapisane w symbolach. Dzięki temu określana jest droga oraz wskazówki dotyczące życia.

Czym dokładnie zajmuje się numerologia?

Numerologia (http://www.czarymary.pl/c_45_36_tarot_runy_wrozenie_numerologia – przykłady dzieł z tej dziedziny) zajmuje się udzielaniem wskazówek na temat postępowania człowieka, oraz powodów z jakich wybiera on konkretną drogę. Jest to rodzaj analizy różnych czynników i określanie na tej podstawie najwłaściwszego wyboru. Dzięki interpretacji liczb, człowiek wnikliwiej poznaje samego siebie, i jest w stanie wybrać to co jest dla niego dobre i ważne, a odrzucić rzeczy negatywne. Ma jednak ogromny wpływ na swoją przyszłość, ponieważ interpretacja symboli i liczb jest jedynie wskazówką, a nie ściśle określoną drogą.

Jak obliczyć swoją liczbę życia?

Numerologia zajmuje się interpretacją znaczenia poszczególnych cyfr. Do każdej z nich przypisane są cechy jednostki określające jej charakter. Aby obliczyć swoją liczbę należy zsumować jej

poszczególne elementy np. dla osoby urodzonej 27 lutego 1982 roku należy dodać 2+7+2+1+9+8+2=31 później zszumować 3+1= 4 czyli dla osoby urodzonej tego dnia liczbą życia jest czwórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *