Uroboros i jego niepowtarzalna moc

Amulet Uroboros bardzo chętnie kupują te osoby, które chętnie sięgają do magii lub znają go z gier komputerowych, komiksów czy filmów.

amulet uroborosa

Amulet Uroboros i jego znaczenie

Uroboros zwany uroborem to potężny wąż, który zjada własny ogon. W magii jest to symbol chętnie stosowany do regeneracji sił. Ponadto jest to również staroegipski symbol oraz grecki symbol, który można spotkać również w Asyrii, jak w mitologii skandynawskiej. Pożera on samego siebie, a więc odradza się on również sam z siebie. Symbolizuje powtarzalność rzeczy, nieskończoność oraz zjednoczenie przeciwieństw. Ponadto jest to również potężny symbol możliwość czarownic.

Amulet Uroboros w symbolice alchemicznej

Amulet Uroboros w alchemii to symbol zamkniętego procesu przemiany materii, który stale się powtarza. Poprzez kolejne fazy podgrzewania, parowania, chłodzenia i kondensacji cieczy prowadzi do sublimacji substancji. Można również przyjąć, że urobor jest także swoistym odpowiednikiem kamienia filozoficznego.

Symbol ten można spotkać w książkach Sapkowskiego czy Jana Brzechwy, w muzyce, w komiksach i różnego rodzaju animacjach, a także w grach komputerowych takich jak: Wiedźmin, Diablo, Resident Evil, Dracula czy Silent Hill lub Fallout.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *