Tajemniczy termin

Czym jest kabała? Od tego chyba właśnie pytania należałoby zacząć, jako że sam termin, owszem, pojawia się tu i ówdzie, jest więc osłuchany przez ogół osób, jednak niekoniecznie oznacza to jakąś głębszą wiedzę na temat tego, co się pod nim kryje. Może jeszcze niekiedy komuś przyjdzie do głowy skojarzenie z noszonym na nadgarstku czerwonym sznureczkiem, czy informacją, że coś wspólnego z kabałą ma Madonna.

Jednak co to dokładnie jest?

Mianem kabały określa się mistyczno-filozoficzną naukę pochodzenia judaistycznego, której celem jest doświadczenie siły wyższej, spotkanie Boga. Samo słowo „kabała” wywodzi się od hebrajskiego terminu  oznaczającego „otrzymywanie/ przyjmowanie”. Nauka ta zakłada specyficzną metodę interpretacji pism Tory, jednak nie jest ona, czy przynajmniej przez wieki nie była, wiedzą powszechnie dostępną. Stąd też zapewne pojawiło się przeświadczenie o zdumiewającej wiedzy tajemnej. Wrażenie ezoteryczności potęguje też z pewnością fakt, że książki na temat kabały czy dotyczące jej pisma były praktycznie niedostępne, a stosowna wiedza przekazywana była jedynie drogą ustną. Z czasem jednak dostępność książek na temat kabały wzrosła i obecnie każdy, kto chciałby zgłębić tę tematyką, ma taką możliwość.

Więcej informacji na temat kabały możesz poznać na CzaryMary z książek dostępnych na stronie lub w specjalistycznych portalach informacyjnych poświęconych zagadnieniom ezoterycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *