Warning: include(/home/srv20303/domains/magicznyblog.pl/public_html/wp-content/advanced-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/srv20303/domains/magicznyblog.pl/public_html/wp-settings.php on line 84

Warning: include(): Failed opening '/home/srv20303/domains/magicznyblog.pl/public_html/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/customphp/pear:/tmp') in /home/srv20303/domains/magicznyblog.pl/public_html/wp-settings.php on line 84
Magia żywiołów - MagicznyBlog.pl

Magia żywiołów

Magia żywiołów

Wszyscy doskonale wiedzą, że na świecie istnieją cztery żywioły, a każdy z nich ma inną symbolikę i moc. W różnych kulturach każdy z żywiołów jest postrzegany w inny sposób. Ale czy wszyscy wiedzą jaka jest rytualna magia żywiołów?

Magia żywiołów -Ziemia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad ziemią, jest ona czymś dobrze nam znanym od dziecka. Od początku życia po niej stąpamy. Ziemia jednak odgrywa ważną w magii żywiołów, jest również bardzo często wykorzystywana w rytuałach.

Ziemia spaja ze sobą pozostałe żywioły i tworzy swego rodzaju fundament. Dlatego, że powstała przez ich wspólne współoddziaływanie. Żywioł ten nie tylko ma zdolność kurczenia się ale posiada także cechę ekspansywności. Utożsamiana jest z północną częścią świata oraz z trzema znakami zodiaku – Koziorożec, Byk i Panna.

Woda

Ze wszystkich żywiołów, to właśnie Woda, jest najbardziej zmienna. Spotykamy ją w formie cieczy, pary oraz lodu. W rytuałach jest wykorzystywana wtedy gdy do czynienia mamy z praktyką dotyczącą zmiany lub elastyczności.

Woda, mimo swojej bezbarwności, jest przedstawiana najczęściej kolorem niebieskim. Zdarza się również, że jest oznaczana na biało lub szaro. Kojarzona jest z oczyszczeniem, emocjami oraz płodnością. Znakami zodiaku, które są do niej przypisane to: Ryby, Rak i Skorpion.

Ogień

Od razu na myśl przychodzą rytualne tańce wokół ogniska, nie bez powodu, Ogień jest kojarzony z radością i energią, latem oraz południową stroną świata. Mimo wielu pozytywnych skojarzeń Ogień również ma złe strony. Niekontrolowany może przynieść ogromne straty i zniszczenia.

Przedstawiany jest za pomocą ciepłych barw – głównie czerwieni. Znaki zodiaku kojarzone z Ogniem to Baran, Lew oraz Strzelec.

Powietrze

Jest to najważniejszy żywioł, bez niego nie istniałoby jakiekolwiek Życie. Wyjątkowość tego żywiołu objawia się również w tym, że jest ono nienamacalne oraz niewidzialne, mimo, że otacza nas z każdej strony.

Powietrze przedstawiane jest za pomocą koloru żółtego. Kojarzone z wiosną oraz wschodnią stroną świata. Ma również przypisane trzy znaki zodiaku – Bliźnięta, Wagę i Wodnika.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *